DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.02.2012 10:48:12 

Gold Ray

Agility a výcvik

Prosím, prosím paničko to jim povím já! Prosím..... Tak dobře Eli, ale stručně ne, že budeš návštěvníky nudit zbytečně dlouhými proslovy ! ,,Neboj´ ´

Agility

Agility. Můj nejmilejší sport !   Agility se věnuji od 1.roku. Hned na začátku se ukázalo, že lepšího agiliťackého začátečníka si panička nemohla přát. Co začátečníka! Po 3 měsících nám náš cvičitel řekl, že už mě nemá co naučit. No, ale jak to všechno začalo? Neříve jsme navštívily cvičiště v Prostějově, ovšem jejich přístup mě moc nenadchl a moji paničku už vůbec ne! Tak jsme začali hledat něco jiného. A vida! Cvičiště v Olomouci přímo zaměřené na agility! Panička se tedy spojila s vedoucím cvičiště a domluvili jsme si první schůzku. Na ní jsme se jenom domluvili na tréninku a seznámili se s pravidly, vyplnili přihlášku  a tak jsme se stali členy Canis Familiars. ( viz: odkazy) No a tak to všechno začalo, teď už chodím do pokročilých a rozhodně za nimi nezaostávám! Jenom panička mě občas naštve, protože je  na můj vkus  pomalá. A já jí to oplácím tím, že na povel ,, Ke mně!" zaběhnu do tunelu, ze kterého odmítám vylézt, ale když pan trenér vezme tunel a vysype mě z něj mám po ptákách. Mám tam spoustu kamarádů, se kterými se opět ráda vídám. Já jsem prostě agiliťák tělem i duší!! Mimochodem znáte agiliťacký pokřik?? Že ne? Tak tady je!

Agility hej! Ať jsou Češi jednou nej!!

Zdraví agiliťák Eli !

Výcvik

Na výcvik mám soukromou učitelku. Ptáte se jakou? No přece paničku! Sice to není žádný med, ale to co umím, mě baví. A baví mě taky učit se  něčemu novému! Je to lepší než navštěvovat cvičiště. Tam Vás pořád okřikují a berou to jako vojnu. Dokonce Vám zakazují spávat v posteli! No hrůza! S paničkou se mi učí mnohem lépe. Cvičit jsme začali týden po mém příjezdu do nového domova. Nejprve jsem se během jednoho dne naučila sedni, za dalších 14dní lehni. A potom to šlo velmi rychle. Největší problémy mi dělalo aportování. A TEĎ? No, co byste řekli, ROZENÝ APORTÉR! Co tedy vlastně umím?   

sednivšechny  povely pouze na zvukový povelaport oblečení
lehnivšechny  povely pouze na posunkyslalom
k nozecouvejhoupačka
ke mněpanáčekpadni
vstaňplazenípřeval se 
zůstaňskok do náručeplác
střídání stran při chůzipoklonaparťáci
štěkej balancování na míčipusu 
ticho

smím prosit

počítání 
trhejchůze pod nohamaotevírání dveří
držproplétání mezi nohamalození po žebříku 
pusťskok přes člověkachyť 
hledej-//- rukuspolečný výskok
rozlišování-//-nohu
přineshop
odložení za chůze v ležetunel
-//- v seděleft
-//- ve stojeright
dlouhodobé odloženíokolo
všechny  povely na dálkumísto